Loading...

Aktualności

Bieżące wydarzenia

Bieżące wydarzenia

Wernisaż Wystawy

Drukarnia Raster jako patron Galerii Szarej w Katowicach ma zaszczyt zaprosić Was na wernisaż wystawy "Uziemienie". Czytaj więcej

“Lubię chodzić. Unikam jednak betonu i asfaltu. Najbardziej wartościowa jest dla mnie droga dzika i nieplanowana, pełna wystających kamieni, korzeni czy przecinających ją strug. Zastany teren miał równie duży wpływ na efekt moich prac, co moja własna osoba. Starałem się stworzyć syntezę ciała z fizycznie doświadczanym krajobrazem. Przestrzenie naturalne są nieustannie szatkowane i ograniczane przez działalność człowieka. To zamyka dostęp do przestrzeni życiowej, nie tylko zwierzętom i roślinom. Zdegradowane środowisko wpływa na nas samych, coraz bardziej odczuwamy to na własnej skórze. Moje prace nie są jednak nachalną krytyką antropocentryzmu. Proponuję chodzenie jako rytuał, który pozwala na dotarcie do naturalnej perspektywy własnego ciała, a następnie dostrojenie jej do ziemi, czyli tej części natury z którą, będąc w drodze mamy bezpośredni fizyczny kontakt.”
Mikołaj Szpaczyński

Wystawa “Uziemienie” Mikołaja Szpaczyńskiego w Galerii Szara składa się z cyklu obiektów i filmów, których tematem jest droga jako forma kontaktu z naturą.

Mikołaj Szpaczyński ur. w 1989 r w Katowicach. Studiował malarstwo na ASP w Katowicach w pracowni Andrzeja Tobisa. Malarz, autor filmów i obiektów. Laureat wyróżnienia w III edycji konkursu Młode Wilki organizowanym przez Akademię Sztuki w Szczecinie (2016). Autor wystaw indywidualnych: O rzut kamieniem, Galeria Dwie Lewe Ręce, Katowice (2013); Wszystkie drogi wychodzą bokiem (z Krzysztofem Piętką), Rondo Sztuki, Katowice (2015). Brał udział w wystawach zbiorowych: Cztery strony świata, Galeria Melina, Gliwice (2012); Zielona Marchewka, udział w finale i wystawie pokonkursowej (2013); Space as a tool, Centrum Sztuki Zamek Sielecki w Sosnowcu (2013); Mocne stąpanie po ziemi, BWA Katowice, BWA Tarnów (2015); Palec w oku, Galeria Działań, Warszawa (2015); Widmo, BWA Katowice (2016).

Bieżące wydarzenia

Oklejanie floty BCUBE

Zakończyliśmy pierwszy etap oklejania floty pojazdów firmy BCube. Firma powierzyła nam do oklejenia kilkadziesiąt naczep typu chłodnia. Czytaj więcej

Naczepy zostały oklejone folią wieloletnią ze wzmocnionym na działania chemii i warunków zewnątrznych laminatem.