Loading...

Aktualności

Bieżące wydarzenia

Bieżące wydarzenia

X Tyski Festiwal Capoeira

Od 16 do 18 września w Tychach w Hali Sportowej MOSiR oraz w Sali Koncertowej Aukso w Mediatece odbywać się będzie X Tyski Festiwal Capoeira, którego jesteśmy Partnerem. Czytaj więcej

Podczas trwania 10′ Tyskiego Festiwalu Capoeira czeka Cię dużo treningów, sporo roda oraz mnóstwo atrakcji. Koniecznie musisz być tam razem z nami!

Kolejny raz przyjedzie nasz mistrz Mestre Nem, który będzie prowadził dla nas treningi wraz z zaproszonymi gośćmi.

W trakcie trwania 10′ Tyskiego Festiwalu Capoeira odbędzie się również ceremonia Batizado e troca de cordas (nadawanie pierwszych i kolejnych stopni przez mistrza – wydarzenie odbywa się tylko raz w roku) dla wszystkich ćwiczących z miasta Tychy, Olkusz oraz Zabrza.

Na bieżąco śledźcie to wydarzenie, a będziecie wiedzieć co czeka nas w tym roku.

W tym roku seminarium będą prowadzili następujący goście :

Mestre Nem

Mestre Sazuki (Grupo Capoeira Candeias)

Contramestre Lagarto

Contramestre Robocop (Vem Camara)

Professor Dohido (CN Capoeira Amsterdam)

Professor Guerreiro (Companha Pernas Pro Ar)

Est. Professor Alemão

10′ Tyski Festiwal Capoeira ma charakter otwarty także każda osoba trenująca Capoeira może w nim uczestniczyć i rozwijać się wspólnie z nami!

Źródło: https://capoeira.tychy.pl/8tfc/

Bieżące wydarzenia

Pół wieku hokeja w Tychach. Wystawa w galerii handlowej Gemini.

Pół wieku hokeja w Tychach. Wystawa w galerii handlowej Gemini w Tychach to uczta dla fanów hokeja. Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do Gemini w Tychach. Tym razem nie tylko na zakupy ale również w celu zwiedzenia wystawy przy produkcji, której mięliśmy przyjemność pracować. Wszystkie elementy drukowane zostały przygotowane na naszych urządzeniach w oparciu o projekt przygotowany przez firmę Blank Studio.

"Pięć stref tematycznych opowiada o korzeniach tyskiego hokeja, o powstaniu pierwszego sztucznego lodowiska, a także o ważnym obiekcie na mapie miasta – stadionie zimowym zaprojektowanym przez Marka Dziekońskiego. Nie brakuje historii związanych z tyskim hokejem i odnoszącymi sukcesy na świecie zawodnikami, jak Mariusz Czerkawski, Krzysztof Oliwa czy Henryk Gruth. Osobno przyglądamy się bramkarzom, a także sylwetkom graczy mistrzowskiej drużyny z 2019 roku.Wystawa to nie tylko liczne fotografie, sprzęt hokejowy, trofea i pamiątki" - tak o wystawie napisali organizatorzy - Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu.

Wystawę można zwiedzać do końca listopada 2019 br. 

Bieżące wydarzenia

Odeszła Natalia LL

12.08.2022 w wieku 85 lat zmarła Natalia LL czyli Natalia Lach Lachowicz. Czytaj więcej

Może zdziwi Was fakt, że zamieszamy na stronie naszej drukarni nekrolog. Jednak z wielu powodów Natalia LL sprawiła, że nasze życie i praca wyglada właśnie tak. Artystka przez całe życie poszukiwała w obszarze nowych mediów, przekraczając wiele tabu po przez kontrowersyjne przedstawianie codziennych czynności. Kilkadziesiąt lat temu kiedy jej prace po raz pierwszy zostały przedstawione w galeriach została okrzyknięta skandalistką. Dzisiaj prace zdecydowanie bardziej radykalne w wydźwięku nie budzą już takich emocji, a erotyzm, który zagościł w dziełach Natalii LL jest stałym elementem wielu kampanii reklamowych. Nam wciąż bliskie są założenia konceptualizmu, w nurt którego została zaszufladkowana Pani Natalia. Zdjęcie pochodzi z archiwum prasowego.

Bieżące wydarzenia

Trolejbusem z Bluesem

Urząd Miasta Tychy oraz Zarząd Górnośląskiego Związku Metropolitalnego ma zaszczyt zaprosić na zwiedzanie w rytm wspaniałego śląskiego bluesa. Jako projektanci i wykonawcy grafiki na trolejbusie również zapraszamy do tej wspaniałej przygody Czytaj więcej

W ramach Święta GZM w Tychach odbywa się zwiedzanie pod hasłem „Trolejbusem z bluesem”.  Przewodnikami tej wycieczki są – Sebastian Riedel, czyli syn Ryśka Riedlela, wokalisty zespołu Dżem, oraz – Marcin Sitko, autor książek pt. „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Ta podróż jest jak wyprawa „wehikułem czasu”, o którym Rysiek Riedel sam śpiewał. Odwiedzimy miejsca, w których dorastał Rysiek Riedel, gdzie rodził się i hartował jego talent wokalny, miejsca w których powstawał zespól Dżem. Miejsca, w których pisane były teksty do kultowych utworów, gdzie odbywały się pierwsze próby, a także tam gdzie zespół po tych próbach się przenosił – chociażby do legendarnych „Jesion”, uwiecznionych  w jednym z największych przebojów zespołu Dżem.

Spotkamy też samego Ryśka – zaklętego w rzeźbie autorstwa Tomasza Wenklara. Rzeźbie, którą tysiące tyszan mijają każdego dnia, przez co do dzisiaj trudno jest im zapomnieć o pewnym nieszablonowym mieszkańcu tego pięknego miasta. Odwiedzimy też tyskie osiedle „F”, gdzie artysta mieszkał i tworzył.

Bieżące wydarzenia

Druk wielkoformatowy z białym kolorem

HP Latex 800w w ofercie Drukarni Raster. Już od nowego roku zapraszamy do współpracy w zakresie druku tuszami lateksowymi z użyciem białego. Czytaj więcej

Nasze wieloletnie doświadczenia z firmą HP oraz drukiem na urządzeniach HP Latex zaowocowały wdrożeniem kolejnej propozycji z portfolio tej firmy. Tym razem nasz wybór padł na HP Latex 800w. Dzięki nim będziemy mogli poszerzyć możliwości druku na wymagających i nietypowych podłożach w tym na foliach bezbarwnych do dekoracji witryn, folach barwionych w masie oraz co najważniejsze na sporej ilości podłoży ekologicznych w tym na papierze kraft. 

Urządzenie oferuje wspaniałą, kryjącą biel odporną na czynniki atmosferyczne, szerokość druku do 1600 mm oraz niezwykłą trwałość na rysowanie.

Zapraszamy!