Loading...

Aktualności

Bieżące wydarzenia

Bieżące wydarzenia

Trolejbusem z Bluesem

Urząd Miasta Tychy oraz Zarząd Górnośląskiego Związku Metropolitalnego ma zaszczyt zaprosić na zwiedzanie w rytm wspaniałego śląskiego bluesa. Jako projektanci i wykonawcy grafiki na trolejbusie również zapraszamy do tej wspaniałej przygody

W ramach Święta GZM w Tychach odbywa się zwiedzanie pod hasłem „Trolejbusem z bluesem”.  Przewodnikami tej wycieczki są – Sebastian Riedel, czyli syn Ryśka Riedlela, wokalisty zespołu Dżem, oraz – Marcin Sitko, autor książek pt. „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Ta podróż jest jak wyprawa „wehikułem czasu”, o którym Rysiek Riedel sam śpiewał. Odwiedzimy miejsca, w których dorastał Rysiek Riedel, gdzie rodził się i hartował jego talent wokalny, miejsca w których powstawał zespól Dżem. Miejsca, w których pisane były teksty do kultowych utworów, gdzie odbywały się pierwsze próby, a także tam gdzie zespół po tych próbach się przenosił – chociażby do legendarnych „Jesion”, uwiecznionych  w jednym z największych przebojów zespołu Dżem.

Spotkamy też samego Ryśka – zaklętego w rzeźbie autorstwa Tomasza Wenklara. Rzeźbie, którą tysiące tyszan mijają każdego dnia, przez co do dzisiaj trudno jest im zapomnieć o pewnym nieszablonowym mieszkańcu tego pięknego miasta. Odwiedzimy też tyskie osiedle „F”, gdzie artysta mieszkał i tworzył.