Loading...

Aktualności

Nowości

Nowości

Marzenia się spełniają

Nareszcie !!! Marzenia się spełniają !!! 01.04.2022 Oczywiście data zobowiązuje. Jednak marzenia się spełniają, jeżeli się w nie wierzy. Czytaj więcej

Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy poinformować naszych Klientów oraz Partnerów Biznesowych o naszym nowym nabytku.

Od wielu lat straliśmy się znaleźć urzadzenie do druku, które spełni oczekiwania naszych Klientów i Partnerów w biznesie i nareszcie mamy je !!!

W dniu dzisiejszym dojechała do nas całkiem nowa maszyna, która w połączneiu z przestrzenią 2000m2 daje nam szansę na jeszcze bardziej kompleksową obsługę rynku.

Cieszymy się nie tylko dla tego, że jest to ogromny krok w rozwoju naszej Marki ale również z powodu, że praca na takich maszynach jest nobilitacją.

Nowości

Folie Aslan w Drukarni Raster

Od początku października wdrażamy w Drukarni rozwiązania proponowane przez niemiecką firmę Aslan. Do tej pory używaliśmy jedynie topowego produktu tej marki jakim jest laminat suchościeralny CB90. Od teraz oferta produktowa wzbogaca się o folie mrożone i wiele innych. Czytaj więcej

ASLAN, Schwarz GmbH & Co. KG to rodzinna firma działająca od ponad 50 lat.

To niemiecki producent folii do druku oraz folii zabezpieczających zadruk. Firma stawia sobie za cel ciągły rozwój i dostarczanie na międzynarodowy rynek innowacyjnych materiałów samoprzylepnych. Strategia Aslan jest zakłada dostarczane na rynek niszowych wysokiej jakości produktów, a nie do zdobycia masowego rynku. 

Większość materiałów tej firmy uzupełnia możliwości aplikacji na nietypowych podłożach lub w nietypowych miejscach. Z ciekawostek dotyczących ASLAN można podać chociażby materiały certyfikowane do użytku na powierzchniach stale mokrych (baseny) gdzie atestowaniu poddane zostały właściwości antypoślizgowe zarówno folii jak też laminatów zabezpieczających druk. 

Nowości

Technologia HP Latex w Drukarni Raster

Druk lateksowy to wybór jakości bez żadnych kompromisów. W trosce o zadowolenie naszych Klientów wprowadzamy do użycia w naszej drukarni technologię HP Latex. Zapraszamy do konsumpcji! Czytaj więcej

Technologia HP Latex to tusze oparte w 100% na ekologicznych składnikach. Jest to jedyny na świecie tusz stosowany w segmencie LFP, który może być stosowany nie tylko na zewnątrz, ale także w pomieszczeniach. Technologia zastosowana do stworzenia tego tuszu daje nie tylko spore możliwości zastosowań, ale także odznacza się trwałością, którą można porównać z trwałością wydruków ekosolwentowych. Pod względem jakości wydruków można porównać ją do wydruków wykonanych na drukarkach pigmentowych. Dla wielu użytkowników będzie z pewnością istotny także aspekt ekologiczności. Z uwagi na fakt, że tusze latexowe oparte są na bazie wody nie istnieje niebezpieczeństwo pojawiania się nieprzyjemnych zapachów, które mogą być szkodliwe podczas pracy maszyny. Zamknięty obieg termicznego utrwalania i suszenia sprawia, że wykorzystanie gotowych wydruków może być natychmiastowe.

Technologia HP Latex to:

100% ekologii
Natychmiast suche wydruki
Brak nieprzyjemnego zapachu solwentu podczas pracy
Zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
Oszczędności wynikające z braku potrzeby instalacji wentylacji, klimatyzacji i nawilżaczy powietrza
Niesamowita jakość i towarzysząca jej znaczna odporność na warunki atmosferyczne oraz ścieranie
Większa gama mediów do druku (media powlekane + tanie media niepowlekane)
Brak odpadów podczas druku (dzięki eliminacji efektu paskowania)
Brak tzw. „zlewek” (tuszu, który traci się podczas czyszczenia maszyny)
Łatwość obsługi maszyny
Certyfikaty ekologiczności

Nowości

Banner odblaskowy

Nasz asortyment powiększył się o baner odblaskowy. Zapraszamy. Czytaj więcej

Baner odblaskowy różni się od normalnego tym, że ma dodatkową warstwę odblaskową podobną do folii odblaskowej.. Ponieważ druk solwentowy nie jest w 100% kryjący, prawie każdy nadrukowany element staje się refleksyjny. Stopień refleksyjności zależy od stopnia jasności koloru. Kolory jasne będą lepiej odbijały światło, natomiast ciemne gorzej. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na kontrast w ważnych napisach i innych elementach graficznych. Najlepszy efekt w nocy dadzą nam jasne elementy na ciemnym tle (np: żółte napisy na granatowym tle). Jeżeli zastosujemy dwa różne kolory o podobnej gęstości optycznej - czytelność w nocy w światłach samochodu może być słaba (mimo że w dzień wszystko jest czytelne).