Loading...

Aktualności

Bieżące wydarzenia

Bieżące wydarzenia

Remadys 2020

Już za dwa tygodnie rozpoczynają się targi RemaDays w Nadarzynie. Będziemy na nich obecni tak jak co roku. Czytaj więcej

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej na świecie. Targi organizowane są od 2005 r. i stale się rozwijają, rokrocznie przyciągając coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Na RemaDays Warsaw w trakcie trzech dni, na powierzchni ponad 35 000 m2 spotykają się przedstawiciele branży z całego świata. Ostatnia edycja przyciągnęła 810 wystawców i 21 112 zwiedzających, w tym 3500 z zagranicy, dzięki czemu impreza osiągnęła status kluczowej i największej pod kątem liczby zwiedzających imprezy targowej w Europie.

Reprezentacja Drukarni Raster będzie zwracać uwagę na rozwiązania dotyczące sitodruku i tampodruku. Dużą uwagę poświęcimy też na poszukiwanie nowości związanych z obróbką laserową. Oczywiście naszej uwadze nie umkną także ciekawostki związane z mediami i gadżetami. 

Bieżące wydarzenia

Stopnie nachylenia | Michał Łuczak | Muzeum Śląskie

Wrzesień w naszej drukarni był miesiącem kultury. Poza kilkoma interwencjami "artystycznymi w Muzeum Śląskim mogliśmy współuczestniczyć w aranżacji wystawy Michała Łuczaka "Stopnie nachylenia". Na potrzeby wystawy wydrukowaliśmy i zamontowaliśmy aplikacje naścienne. Czytaj więcej

Projekt Michała Łuczaka, realizowany we współpracy z artystą Szymonem Szewczykiem i kuratorką Joanną Rzepką-Dziedzic, nawiązuje do tradycji wydobycia węgla na Śląsku i do samej architektury Muzeum Śląskiego.

Węgiel zbudował Górny Śląsk, ale też nieustannie naznacza jego krajobraz, również ten miejski. Podziemna eksploatacja ma widoczny i wyraźny wpływ na architekturę. Z drugiej strony wraz z zamykanymi kopalniami zmienia się ich otoczenie, dzielnice przyzakładowe podupadają. Proces tych zmian trwa i będzie trwał nawet po zamknięciu ostatniej kopalni, bo ziemia będzie jeszcze przez lata reagować na nasze w niej działania. Miasta Górnego Śląska pełne są kamienic, których już prawie nie ma i domów tak pochylonych, że żyć i pracować w nich mogą tylko ludzie, którzy stopniowo „krzywili się” razem z nimi.

MICHAŁ ŁUCZAK (ur. 1983 r.)

Fotograf, artysta wizualny, kurator. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2010 roku jest częścią kolektywu Sputnik Photos. Współprowadzi warsztaty fotografii dokumentalnej Program Mentorski Sputnik Photos, wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W ostatnich latach skupia się na lokalnych problemach, które mogą być również postrzegane uniwersalnie: konsekwencjach przemysłu węglowego dla człowieka czy gospodarczym traktowaniu lasów. Autor książek fotograficznych: Brutal (2012), Koło miejsca/Elementarz (z Krzysztofem Siwczykiem, 2016), 11.41 (z Filipem Springerem, 2016). Jego prace wyróżniano w takich konkursach jak Magnum Expression Award, Mio Photo Award oraz Fotograficzna Publikacja Roku. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych w ramach kolektywu Sputnik Photos. Wystawy indywidualne w Galerii RE – MOCAK w Krakowie; Czytelni Sztuki – Muzeum w Gliwicach; Galerii Miejsce przy miejscu we Wrocławiu i Muzeum Śląskim.

 

SZYMON SZEWCZYK (ur. 1989 r.)

Artysta audiowizualny, scenograf, projektant. Autor muzyki teatralnej i eksperymentalnego elektronicznego projektu DMKHV. Ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy obrazy, obiekty, kolaże oraz instalacje. Interesują go relacje człowieka z jego materialnym i kulturowym otoczeniem oraz poszukiwanie nieoczywistych powiązań między z pozoru odległymi zjawiskami, teorie spiskowe, kreatywna prowizorka, podejrzane naukowe teksty, głupie żarty, śmiertelna powaga, wątpliwość w uporządkowaną wiedzę o świecie. Wystawiał m.in. w galeriach i centrach sztuki w Warszawie, Katowicach, Bytomiu, Krakowie i Sopocie. Realizował scenografie m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego i Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie i Teatrze Śląskim w Katowicach.

JOANNA RZEPKA-DZIEDZIC

Artystka, kuratorka, edukatorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Jej twórczość artystyczna przenika się z działalnością kuratorską i inicjowaniem przestrzeni kreatywnych sprzyjających współpracy. Wraz z mężem prowadzi Galerię Szarą w Katowicach (do 2016 r. w Cieszynie), niezależną, niekomercyjną instytucję kultury, która od 17 lat pełni istotną rolę na artystycznej mapie Polski.

 

Stopnie nachylenia. Michał Łuczak

26.09-3.11.2019

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / przestrzeń galerii wystaw stałych

Bieżące wydarzenia

Pół wieku hokeja w Tychach. Wystawa w galerii handlowej Gemini.

Pół wieku hokeja w Tychach. Wystawa w galerii handlowej Gemini w Tychach to uczta dla fanów hokeja. Czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy do Gemini w Tychach. Tym razem nie tylko na zakupy ale również w celu zwiedzenia wystawy przy produkcji, której mięliśmy przyjemność pracować. Wszystkie elementy drukowane zostały przygotowane na naszych urządzeniach w oparciu o projekt przygotowany przez firmę Blank Studio.

"Pięć stref tematycznych opowiada o korzeniach tyskiego hokeja, o powstaniu pierwszego sztucznego lodowiska, a także o ważnym obiekcie na mapie miasta – stadionie zimowym zaprojektowanym przez Marka Dziekońskiego. Nie brakuje historii związanych z tyskim hokejem i odnoszącymi sukcesy na świecie zawodnikami, jak Mariusz Czerkawski, Krzysztof Oliwa czy Henryk Gruth. Osobno przyglądamy się bramkarzom, a także sylwetkom graczy mistrzowskiej drużyny z 2019 roku.Wystawa to nie tylko liczne fotografie, sprzęt hokejowy, trofea i pamiątki" - tak o wystawie napisali organizatorzy - Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu.

Wystawę można zwiedzać do końca listopada 2019 br. 

Bieżące wydarzenia

Wizyta w Centrum HP w Barcelonie

Barcelona 3D Printing and Digital Manufacturing Center of Excellence nie tylko z nazwy. Czytaj więcej

Zaproszenie od firmy Integart do Barcelony przyjęliśmy z nieukrywaną radością. Sama wizyta w Barcelonie utwierdziła nas w przekonaniu, że związanie się z HP jako dostawcą technologii druku w naszej firmie był świetną decyzją, która procentuje z każdym dniem. Dzięki technologii HP Latex mamy możliwość zbliżać się do naszego założenia jakim jest bycie drukarnią eko. 

Sama wizyta w Centrum HP to skarbnica inspiracji, możliwość testowania wspaniałych materiałów do nietypowych zastosowań ale przede wszystkim ocena tego jak to wszystko odbywa się w innych regionach świata. Z warsztatów przywieźliśmy wiedzę, wzorniki i materiały, którymi dzielimy się z Wami Szanowni Klienci.