Loading...

Aktualności

Nowości

Nowości

Technologia HP Latex w Drukarni Raster

Druk lateksowy to wybór jakości bez żadnych kompromisów. W trosce o zadowolenie naszych Klientów wprowadzamy do użycia w naszej drukarni technologię HP Latex. Zapraszamy do konsumpcji! Czytaj więcej

Technologia HP Latex to tusze oparte w 100% na ekologicznych składnikach. Jest to jedyny na świecie tusz stosowany w segmencie LFP, który może być stosowany nie tylko na zewnątrz, ale także w pomieszczeniach. Technologia zastosowana do stworzenia tego tuszu daje nie tylko spore możliwości zastosowań, ale także odznacza się trwałością, którą można porównać z trwałością wydruków ekosolwentowych. Pod względem jakości wydruków można porównać ją do wydruków wykonanych na drukarkach pigmentowych. Dla wielu użytkowników będzie z pewnością istotny także aspekt ekologiczności. Z uwagi na fakt, że tusze latexowe oparte są na bazie wody nie istnieje niebezpieczeństwo pojawiania się nieprzyjemnych zapachów, które mogą być szkodliwe podczas pracy maszyny. Zamknięty obieg termicznego utrwalania i suszenia sprawia, że wykorzystanie gotowych wydruków może być natychmiastowe.

Technologia HP Latex to:

100% ekologii
Natychmiast suche wydruki
Brak nieprzyjemnego zapachu solwentu podczas pracy
Zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
Oszczędności wynikające z braku potrzeby instalacji wentylacji, klimatyzacji i nawilżaczy powietrza
Niesamowita jakość i towarzysząca jej znaczna odporność na warunki atmosferyczne oraz ścieranie
Większa gama mediów do druku (media powlekane + tanie media niepowlekane)
Brak odpadów podczas druku (dzięki eliminacji efektu paskowania)
Brak tzw. „zlewek” (tuszu, który traci się podczas czyszczenia maszyny)
Łatwość obsługi maszyny
Certyfikaty ekologiczności

Nowości

Banner odblaskowy

Nasz asortyment powiększył się o baner odblaskowy. Zapraszamy. Czytaj więcej

Baner odblaskowy różni się od normalnego tym, że ma dodatkową warstwę odblaskową podobną do folii odblaskowej.. Ponieważ druk solwentowy nie jest w 100% kryjący, prawie każdy nadrukowany element staje się refleksyjny. Stopień refleksyjności zależy od stopnia jasności koloru. Kolory jasne będą lepiej odbijały światło, natomiast ciemne gorzej. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na kontrast w ważnych napisach i innych elementach graficznych. Najlepszy efekt w nocy dadzą nam jasne elementy na ciemnym tle (np: żółte napisy na granatowym tle). Jeżeli zastosujemy dwa różne kolory o podobnej gęstości optycznej - czytelność w nocy w światłach samochodu może być słaba (mimo że w dzień wszystko jest czytelne).